Bojlery Dražice

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výrobce
Dražice 
Dražice 
Dražice 
Dražice 
Dražice 
Dražice 
Dražice 
Typ ohřevu
elektrické 
elektrické 
elektrické 
elektrické 
elektrické 
kombinované 
kombinované 
Objem
125 l
80 l
152 l
200 l
100 l
147 l
195 l
Hmotnost
43 kg
32 kg
49 kg
66 kg
39 kg
72 kg
86 kg
Materiál bojleru
ocelový plech. uvnitř posmaltovaný 
ocelový plech. uvnitř posmaltovaný 
ocelový plech. uvnitř posmaltovaný 
ocelový plech. uvnitř posmaltovaný 
ocelový plech. uvnitř posmaltovaný 
 
 
Umístění bojleru
vertikálně na zeď 
vertikálně na zeď 
vertikálně na zeď 
vertikálně na zeď 
vertikálně na zeď 
svisle 
svisle 
Regulace teploty
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
ano 
Doba ohřevu z 15°C na 65°C
 
 
 
 
 
 
 
Maximální teplota ohřevu
74 °C
74 °C
74 °C
74 °C
74 °C
74 °C
74 °C
Druh ohřívače
zásobníkový 
zásobníkový 
zásobníkový 
zásobníkový 
zásobníkový 
kombinované 
kombinované 
Energe­tická třída
Příkon
2.2 kW
2.2 kW
2.2 kW
2.2 kW
2.2 kW
4 kW
4 kW
Napětí
230 V
230 V
230 V
230 V
230 V
230 V
230 V

Bojlery Dražice jsou tu už od padesátých let minulého století

Jen málokterá značka má takovou tradici a pověst, jako právě Dražice. Při vyslovení jména této mladoboleslavské obce se zkrátka každému vybaví ohřívač vody neboli bojler, až takový věhlas si totiž dokázala získat! Dnes je na českém trhu jasnou jedničkou a uspět se podařilo i za hranicemi naší malé země. Logo se stylizovanými D a Z v bílo-rudém poli je už natolik legendárním, že je snad ani netřeba nějak zvláště představovat. Dnes jsou Dražice členem skupiny Nibe a švédský investor v nich má svou vlajkovou loď – není divu, nejen u starší generace totiž Dražice opravdu letí!

Jen kousek od Benátek nad Jizerou je hlavní centrum

Malá obec Dražice, ve které je kromě závodu značky Nibe kostel svatého Martina, zřícenina zdejšího hradu, hospůdky a autoservisu ještě závod zabývající se právě tepelnými čerpadly. Doslova jen pár metrů od jeho bran protéká řeka Jizera, nedaleko jsou tedy Benátky nad Jizerou a z velkých center například Mladá Boleslav. Obrat společnosti DZ Dražice dosáhl za rok 2018 více než půl druhé miliardy korun, což z ní dělá v oblasti tepelných čerpadel jasnou jedničku – a samozřejmě, s více než stoletou tradicí! Několik tisíc prodaných kusů za rok hovoří za vše, mohou za to samozřejmě i takzvané kotlíkové dotace.

A co bojlery Dražice? I těch je na trhu skutečně neúrekom, pokud si půjčíme jeden líbezný slovenský výraz. Přitom v roce 1900 šlo o hodně skromné začátky, obilný mlýn v Dražicích nad Jizerou dal základ budoucímu družstvu a na konci dvacátých let pak měl závod více než dvě stovky zaměstnanců s tím, že provozoval i solidní síť vodních elektráren – celkem dával energii více než dvaceti tisícům lidí. Obrat dosáhl skoro miliardy československých korun, tehdy obrovské částky.

Znárodnění a zaměření na domácnost a sport

Závod se po roce 1948 přeorientoval na produkty pro domácnost a sportovní aktivity, u první varianty pak zůstal v podstatě dodnes. V současné době se bojlery Dražice vyvážejí do šestnácti evropských zemí, přitom ještě na konci osmdesátých let vyrobil více než deset tisíc kombinovaných ohřívačů vody ročně, laťku si udržel a naopak – dnes už jde o více než sto tisíc modelů za rok, automatizace totiž hodně pokročila a k dispozici začaly být i západní technologie. V roce 2004 se postavila nová hala, o deset let později pak přibyl bojler OKHE Smart Evo 3, který si můžete ovládat skrze chytrý mobilní telefon, tudíž se dává šance i mnoha opravdu moderním technologickým zázrakům. Za rozvojem společnosti stojí samozřejmě i obliba tzv. obnovitelných zdrojů tepla.

Zpět ale přímo k bojlerům, v roce 2011 se dostal do oficiální nabídky Dražic první takový kousek, který mohl být přímo propojen se solárními panely, což byla další velká inovace. Na tuzemském trhu je ostatně dnes více než stovka různých modelů, povětšinou elektrických, ale našli bychom i řadu kombinovaných. Objem si můžete vybrat podle vlastního vkusu, jsou tu osmdesáti nebo stolitrové, ale také až tisícilitrové, které jsou určené spíše do různých provozů a běžný rodinný domek je těžko naplno využije.

Bojlery Dražice v moderních verzích disponují keramickým topným tělesem a inovativní pojistkou, která zabraňuje přehřátí – a prodlužuje tím životnost na maximum možného. Cenová hladina pak u bojlerů pro single domácnosti začíná asi na pěti tisících, o moc dražší pak ale nejsou ani elektrické modely s vyšším příkonem a objemem (80 nebo 100 litrů a podobně). Na trhu najdeme z produkce Dražic stejně tak klasický zásobníkový ohřívač, tak i akumulační nádrž nebo také ohřívač tzv. průtokový.

Recenze dávají tušit o mimořádné kvalitě

Když se rozhlédnete po vodách tuzemského internetu, zjistíte, že bojlery Dražice nemají dobrou pověst jen tak nadarmo. Nakonec, český trh je těmito produkty přímo zaplaven, více než polovina dostupných bojlerů pochází právě z Družstevních závodů Dražic-Strojírny, s.r.o., která také dokáže zásobovat trhy doslova po celém světě.

Do budoucna je tedy cíl jasný, posílit rostoucí vliv na českém trhu a prosadit se i do dalších evropských zemí. Dražice si také zakládají na odpovědném přístupu k přírodě a životnímu prostředí jako celku. Výhodou při nákupu je i výborný servis, jež garantuje pestrá síť partnerských firem po celé republice – pobočku najdete prakticky v každém (bývalém) okresním městě a samozřejmostí je například i pozáruční servis.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 12 hlasy, průměrně 4.4 z 5