Bojlery 120l

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výrobce
Tatramat 
Dražice 
Tatramat 
 
Ariston 
Tatramat 
Tatramat 
Typ ohřevu
elektrické 
kombinované 
elektrické 
 
elektrické 
elektrické 
kombinované 
Objem
120 l
120 l
120 l
 
120 l
120 l
120 l
Hmotnost
35 kg
65 kg
159.1 kg
 
 
40 kg
70 kg
Materiál bojleru
 
 
tlakový 
 
Smaltované 
tlakový 
 
Umístění bojleru
svisle 
svisle 
svisle 
 
závěsné svisle 
vodorovně 
svisle 
Regulace teploty
ano 
ano 
IP 25 
ano 
Ano 
Doba ohřevu z 15°C na 65°C
235 min. 
 
3 h 33 min 
 
 
3.6 
Bílá 
Maximální teplota ohřevu
75 °C
74 °C
 
 
 
80 °C
 
Druh ohřívače
zásobníkový 
kombinované 
zásobníkový 
 
zásobníkový 
zásobníkový 
kombinované 
Energe­tická třída
 
Příkon
1.8 kW
4 kW
2 kW
 
 
2 kW
2 kW
Napětí
230 V
230 V
230 V
 
 
230 V
 

Bojlery 120 litrů aneb nejvhodnější řešení pro tříčlennou rodinu

Do větších koupelen se vejdou opravdu skvěle, nabídnou teplou vodu za dvě až tři hodiny, dají se přednastavit na dobu, kdy přijdete domů z práce. Mají prostě spoustu výhod, které podobná zařízení ještě před dvaceti lety rozhodně neměla. Naprogramujete si je přesně, jak potřebujete a neztrácíte zbytečně čas čekáním, než se konečně všechno ohřeje na požadovanou teplotu, načež budete moci jít do sprchy. Digitalizace usnadňuje život, a to včetně oblasti koupelny!

Desítky možností, z nichž si lze snadno vybrat

Trh je dnes doslova zaplaven, a to určitě nejen bojlery 120 litrů! Podle odborníků stačí dvou až tříčlenné rodině takovéto modely naprosto bohatě, a to i kdyby nešlo zrovna o lidi, kteří aktivně šetří vodou a sprchují se jenom krátce. Kompletní elektronická regulace se postará o vše ostatní. Vracíte se domů z práce ve dvě ráno? Nevadí, „noční proud“ sepne hned o půlnoci a začne ohřívat vodu na sprchu, abyste ušetřili pro domácnost co možná nejvíce, není důvod vynakládat za energie víc, než je bezpodmínečně nutné, že?

Dobře zvolený bojler 120 litrů je zárukou teplé vody na příštích dvacet let, údržba je velmi nenáročná a nezabere ani příliš mnoho času – navíc ji nemusíte dělat každý týden nebo měsíc. Třeba hořčíková tyč, která zabraňuje rezivění, by měla být vyměněna zhruba jednou za tři až pět sezon. Mít dostatek vody, a přitom neutratit moc peněz, i to umějí moderní bojlery. Náklady na celkový provoz domácnosti se tedy mohou do budoucna výrazně snížit.

120litrový bojler je vhodný pro pár, ale klidně i pro tři lidi, tedy třeba mladou rodinu s jedním dítětem. Pro čtyř nebo pětičlennou domácnost bude určitě lepší porozhlédnout se po jiné variantě, tedy 200 litrů nebo případně více, záleží na nárocích členů rodiny.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 30 hlasy, průměrně 4.8 z 5