Bojlery 160l

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výrobce
Dražice 
Dražice 
ACV 
 
Dražice 
Dražice 
Buderus 
Typ ohřevu
elektrické 
kombinované 
kombinované 
 
elektrické 
 
 
Objem
160 l
160 l
160 l
 
160 l
160 l
160 l
Hmotnost
58 kg
80 kg
47 kg
 
57 kg
 
60 kg
Materiál bojleru
bílá barva 
bílá barva 
 
 
 
 
 
Umístění bojleru
stojatě 
svisle 
svisle 
 
svisle 
 
 
Regulace teploty
Doba ohřevu z 15°C na 65°C
4,5 hod 
17 min 
 
 
2,5 hod 
 
 
Maximální teplota ohřevu
80 °C
80 °C
 
 
 
 
 
Druh ohřívače
zásobníkový 
nepřímotopné 
kombinované 
 
 
 
nepřímotopné 
Energe­tická třída
 
 
 
 
 
Příkon
2.2 kW
 
 
 
2 kW
 
 
Napětí
230 V
230 V
 
 
400 V
 
 

Bojlery 160 litrů jsou řešením třeba pro rodinu s dvěma dětmi

Jste doma celkem čtyři, nároky na ohřev teplé vody jsou poměrně vysoko, a zvláště děti se s oblibou sprchují trochu delší dobu. Nyní se však není důvod nějak uskromňovat, protože náklady na ohřev mohou dlouhodobě spíš klesnout – a postaráno bude i o špičkový komfort. V každém případě si budete muset počkat, tak bleskově jako s rychlovarnou konvicí na čaj se ohřev přeci jen nedokončí. Dokonce i malý průtokový ohřívač s kapacitou pěti litrů potrvá řádově několik minut a padesátilitrový bojler se bude zahřívat na nastavenou teplotu (kolem šedesáti stupňů Celsia) dobrou hodinku.

Nerezová volba klidně i na příští čtvrtstoletí

Kapacita 160 litrů stačí na čtyři průměrné sprchy, při kterých se nemusíte bát, že po namydlení budete dodatečně politi studenou vodou. Vždy je sice třeba počítat s jistou rezervou, ale je také pravda, že pokud bude příliš vysoká, tak zbytečně zaplatíte za elektřinu o něco víc – topení prostě něco stojí (a když ne elektřinu, tak plyn a počítají se určitě i tuhá paliva, byť určitě ne tolik výrazně).

Bez složitého nastavování a nekonečné údržby, ta totiž je potřeba jen občas a nepotrvá dlouho. Bojlery 160 litrů vyráběné z nerezu navíc oproti smaltované nádobě nabídnou i takřka neomezenou životnost. Co si myslet o přístroji, který vám bude sloužit třeba i 20 nebo 25 let? Přesně takovou investici chce snad každý, takže se nebojte vyšší cenovky – právě zde se to totiž hodně vyplatí. Teplou vodu přeci potřebujete denně a není zbytí, protože sprchovat se ve studené nikdo určitě nechce. Devatenácté století a máchání se v neckách plných vody ohřáté na kamnech – tyhle časy už jsou dávno pryč.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 26 hlasy, průměrně 4.6 z 5