Bojlery Mora

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výrobce
Mora 
Mora 
Mora 
Mora 
Mora 
Mora 
 
Typ ohřevu
elektrické 
elektrické 
elektrické 
elektrické 
elektrické 
elektrické 
 
Objem
80 l
10 l
10 l
5 l
10 l
10 l
 
Hmotnost
35 kg
14 kg
1.52 kg
4 kg
18 kg
9 kg
 
Materiál bojleru
 
 
 
 
 
 
 
Umístění bojleru
svisle 
 
 
nad umyvadlo 
 
pod umyvadlo 
 
Regulace teploty
ano 
YES 
ano 
Doba ohřevu z 15°C na 65°C
Bílá 
 
 
 
 
Bílá 
 
Maximální teplota ohřevu
 
 
 
 
 
 
 
Druh ohřívače
zásobníkový 
průtokový 
průtokový 
beztlaké 
průtokový 
tlakové 
 
Energe­tická třída
 
 
Příkon
2 kW
 
 
2 kW
 
2 kW
 
Napětí
230 V
 
 
230 V
 
230 V
 

Bojlery Mora jsou osvědčené desetiletími a stále populární

Kdo by vlastně neznal tuhle značku? Pro zákazníky je tu už od předminulého století, konkrétně dokonce od roku 1825. Červený nápis, v některých formách dřívější loga obklopený plameny, zkrátka táhne už celé generace. Bojlery Mora nabídnou kapacitu mezi 50 a 150 litry, vejdou se nejen na podlahu, ale klidně je můžete zavěsit i svisle nebo vertikálně, samozřejmostí je i dublovaná ochrana proti korozi – smalt a hořčíková tyč zajistí dlouhou životnost i tam, kde teče spíš tvrdá voda.

Historie značky, která je stoprocentně česká

Tradice začala už skoro před dvěma stoletími a jistě nelze pochybovat, že Mora je českou značkou, podobně jako mnohé další, vzniklé často ale mnohem později. Moru reprezentují spotřebiče jako jsou varné desky, ledničky, myčky nebo digestoře a sporáky, stejně jako ohřívače vody nebo plynová topidla – zajištěno je tedy vše pro moderní domácnost doslova od A do Z. Bojlery Mora možná nepatří k tomu docela nejznámějšímu z provenience této značky – aneb většina lidí si spíš vybaví elektrický nebo plynový sporák – ale rozhodně jde o výbornou kvalitu v cenové hladině, kterou si jistě většina zákazníků na českém trhu může hravě dovolit.

Teplotu u těchto bojlerů nastavíte jediným tlačítkem, smalt byl nanášen při teplotě více než osmi stovek stupňů Celsia, takže o trvanlivosti nebo perfektní ochraně proti poškození nemůže být nejmenších pochyb. Hygienická nezávadnost je také dlouhodobě zaručena, přes dva milimetry silný plech je odolný vůči všem vnějším vlivům. Pokud jde o typy bojlerů Mora, většina jich je elektrická a malá část na trhu pak patří mezi tzv. kombinované. Ochrana proti náhodnému zapnutí nebo funkce ochrana proti legionelle je nutností – a najdeme ji samozřejmě i u bojlerů značky Mora.

Další zdroje

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 17 hlasy, průměrně 4.3 z 5