Bojlery Tatramat

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výrobce
Tatramat 
Tatramat 
Tatramat 
Tatramat 
Tatramat 
 
Tatramat 
Typ ohřevu
elektrické 
elektrické 
elektrické 
elektrické 
elektrické 
 
elektrické 
Objem
120 l
120 l
80 l
80 l
300 l
 
120 l
Hmotnost
35 kg
159.1 kg
27 kg
30 kg
130 kg
 
40 kg
Materiál bojleru
 
tlakový 
 
tlakový 
tlakový, úsporný 
 
tlakový 
Umístění bojleru
svisle 
svisle 
závěsné svisle 
svisle 
svisle 
 
vodorovně 
Regulace teploty
ano 
IP 25 
IP 24 
ano 
Ano 
ano 
Doba ohřevu z 15°C na 65°C
235 min. 
3 h 33 min 
bílý 
2.5 
7,9 hod 
 
3.6 
Maximální teplota ohřevu
75 °C
 
 
60 °C
 
 
80 °C
Druh ohřívače
zásobníkový 
zásobníkový 
zásobníkový 
zásobníkový 
zásobníkový 
 
zásobníkový 
Energe­tická třída
 
Příkon
1.8 kW
2 kW
1.8 kW
2 kW
2 kW
 
2 kW
Napětí
230 V
230 V
230 V
230 V
230 V
 
230 V

Osvědčená tuzemská legenda, to jsou bojlery Tatramat

Klasika českých koupelen, která nabídne hodně úsporný ohřev vody, pětiletou záruku a také tradici, která trvá už skoro dvě století – první výrobky značky Tatramat byly na trhu, věřte nebo ne, už v roce 1845. Původně šlo o strojní dílnu, ve které zakladatel Carl Scholtz vyráběl potřeby do domácnosti a také hřebelce pro koně. Skromné začátky ale přerušila první i druhá světová válka, firma začala produkovat hlavně potřeby pro frontu a například v šedesátých letech, poté, co se stává národním podnikem, začíná s elektrickými spotřebiči pro tehdejší domácnosti.

Od automatických praček po elektrické ohřívače vody

Hit osmdesátých let, už žádná valcha, ale předchůdce moderních bojlerů nebo automatická pračka, až sem to dotáhla firmička z malé slovenské obce Matejovce. I na dnešním trhu mají bojlery Tatramat víc než obstojné recenze a cenovka začínající na čtyřech až pěti tisícovkách (pokud je tedy řeč o elektrických zásobníkových modelech s padesátilitrovým objemem) je pro rodinné rozpočty velmi přívětivou.

Devadesátá léta minulého století přinesla rozkvět pro ohřívače vody, do provozu byly uvedeny nejmodernější bojlery s perfektním smaltováním a využitím předních německých technologií. Bojlery Tatramat jsou totiž stále menší a menší, už rozhodně nejde o obrovské stroje, které by se snad nevešly do koupelen. Dnes samotnou značku zastupuje firma sídlící v Praze – Stodůlkách, STIEBEL ELTRON, s.r.o. Certifikáty kvality ISO9001 a ISO14001 mluví za vše, máte tu čest s mimořádnou kvalitou, na kterou je spoleh a vydrží vám doma celé roky. Výhodou elektrických a kombinovaných ohřívačů vody značky Tatramat je i malá spotřeba energie a dostupnost servisů.

 

 

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 15 hlasy, průměrně 4.2 z 5