Bojlery 200l

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Výrobce
Dražice 
Dražice 
Dražice 
Dražice 
Dražice 
Dražice 
Dražice 
Typ ohřevu
elektrické 
elektrické 
elektrické 
kombinované 
kombinované 
elektrické 
elektrické 
Objem
200 l
200 l
200 l
200 l
200 l
200 l
200 l
Hmotnost
66 kg
78 kg
72 kg
86 kg
84 kg
67 kg
116 kg
Materiál bojleru
ocelový plech. uvnitř posmaltovaný 
bílá barva 
Smaltované 
Smaltované 
Smaltované 
Nerezové 
Smaltované 
Umístění bojleru
vertikálně na zeď 
vodorovně 
stojatě 
závěsné vodorovně 
vodorovně 
stojatě 
stojatě 
Regulace teploty
ano 
ano 
Doba ohřevu z 15°C na 65°C
 
Bílá 
4,20 hod 
bílý 
5,5 hod. (dT = 50°C) 
 
28/16 min 
Maximální teplota ohřevu
74 °C
74 °C
80 °C
 
 
 
80 °C
Druh ohřívače
zásobníkový 
zásobníkový 
zásobníkový 
kombinované 
kombinované 
zásobníkový 
kombinované 
Energe­tická třída
Příkon
2.2 kW
2.2 kW
2.2 kW
 
2.2 kW
 
 
Napětí
230 V
230 V
230 V
230 V
230 V
400 V
230 V

Bojlery 200 litrů pro rodiny s více dětmi, domácnost bude mít teplou vodu pořád

Nečekat, než se něco ohřeje, po celý den – ale rovnou si vše pečlivě naprogramovat předem a využít třeba takzvaný „noční proud“. Samozřejmě, musíte počítat s tím, že pořád počkáte pár hodin, než bude voda připravená pro sprchu nebo dokonce horkou koupel, ale to už k bojlerům patří, žádná voda se neohřeje za pár minut – tak zázračný mechanismus ještě k dispozici bohužel nemáme, snad v příštích stoletích…

Více než pět lidí ve vaší domácnosti?

Pokud máte hodně dětí, žijete ještě se sourozenci a jejich rodinou ve dvojgeneračním domku a tak podobně, určitě spotřebujete poměrně dost teplé vody, ať už se snažíte, jakkoliv šetřit. Padesáti nebo třeba stolitrový bojler je bláhovost, takto by se vysprchovali maximálně tři lidé – a i pro ně je to spíš základní hranice hygieny než nějaký výsostný komfort jako v hotelu. I proto je potřeba bojler 200 litrů, případně i o něco více – dnešní trh je hodně pestrý a při výběru se přece fantazii meze nekladou.

Počítejte s malou rezervou pro všechny případy, obecně platí, že čtyřem lidem v domácnosti by mělo zhruba oněch 200 litrů stačit, ale větší kapacitu je třeba zajistit, pokud vás žije doma třeba šest nebo osm, v podobných případech je třeba bojler nestandardní a netradiční velikosti, stejně jako v případě, že máte často návštěvy, které zůstávají i přes noc. V každém případě, na ohřev podobného objemu vody si někdy počkáte i šest nebo sedm hodin, takže by bylo lepší plánovat vše výrazně dopředu. Naštěstí stačí jen stisknutí pár tlačítek, protože modernizace pokročila i sem a rozhodně nemusíte nic složitě regulovat manuálně – naopak, inteligentní systém se postará o vše, co jste během pár vteřin nastavili a bude důsledně dodržovat teplotu i objem vody ve svém zásobníku.

Bojler na elektřinu nebo spíše na plyn?

V dnešní době máte tolik možností, až doslova oči přecházejí. Kromě klasických elektrických nebo plynových bojlerů se nabízí i – dosud poměrně vzácné – varianty operující se solárním pohonem nebo je také možné připojení zásobníku na kotel na tuhá paliva, kterým si během zimy vytopíte v podstatě zdarma (alespoň oproti elektřině či plynu, kde byste zaplatili o pár tisíc navíc). Záleží jen na vás, do čeho investujete. Samozřejmě platí, že čím větší bojler a čím víc toho dokáže, tím vyšší bude i cena. Nezapomeňte však, že jde o vklad na dalších dvacet let, případně i déle. Jde o jednorázový výdaj, který si na sebe za pár let vydělá a při rostoucích cenách teplé vody a dalších služeb pro domácnosti je to zkrátka skvělé, mít podobný zdroj jen pro sebe, že?

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 18 hlasy, průměrně 4.6 z 5